Ozen Plus

PL | EN | DE
top

Firma

OZEN Sp. z o.o. zlokalizowana jest w północno zachodniej części Polski, w Wałczu i obejmuje swoją powierzchnią ok. 90.000 m2. Głównym obszarem naszej działalności jest produkcja:

  • DSC02483

Fabryka została uruchomiona w 2011 i jest niewątpliwie najnowocześniejszą tego typu fabryką przynajmniej w Europie. Nasze zdolności produkcyjne w zakresie węgla drzewnego i brykietu węgla drzewnego na łącznym poziomie ok. 20 000 ton w skali roku sprawiają, że należymy do największych podmiotów w branży.

  • DSC02482

Zakład OZEN odznacza się bardzo wysokim stopniem innowacyjności. Jako pierwsi na świecie wykorzystujemy powstającą w procesie produkcji węgla drzewnego – czyli pirolizy drewna – energię cieplną do produkcji energii elektrycznej. W ten sposób surowiec drzewny wykorzystujemy w 100%. Zastosowane rozwiązania objęte są zastrzeżeniem patentowym. Dodatkowym źródłem produkcji energii elektrycznej jest spalanie w niezależnej instalacji – kotle biomasowym – biomasy w postaci słomy lub zrębek drewnianych.

Wytworzona w ten sposób energia posiada status „zielonej” energii elektrycznej. Moc zainstalowanego turbozespołu firmy SIEMENS to 7,23 MW energii elektrycznej.

  • DSC08581

Węgiel drzewny produkowany jest w 2 niezależnych liniach produkcyjnych – retortowniach ruchu ciągłego. Selektywny dobór surowca w postaci twardych gatunków drewna liściastego w połączeniu z nowoczesną technologią powoduje, że nasze wyroby osiągają najwyższy poziom jakości. Zakład dysponuje również własnym modułem brykietowania oraz kompleksem magazynów wyrobów gotowych o powierzchni ponad 8.500 m2. galeria

Produkty

Zapytania